.

.

Само родено момче со кратки ракави со кратки ракави

Само родено момче со кратки ракави со кратки ракави

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Секоја од нашите каросерии е направено со мек памук, нежна и удобна ткаенина која е совршена за новороденчиња, бебиња и мали деца. Ние користиме Стандард 100 според ОЕКО-Текс сертификација на производи тестирани во независна лабораторија против список со повеќе од 400 штетни материи, вклучувајќи PFA. Овој пакет вклучува три каросерии со кратки ракави за бебе. Само родено бебе момче со кратки ракави, 3-пакувања (0-9 месеци). Вклучува три каросерии со кратки ракави. Направено со мека, ткаенина од памучно ребро за дишење за да го задржи вашето дете удобно во текот на целиот ден . Карактеристики на деколте за рамо на рамото и високо-позиционирани дното на дното за полесни промени. Еден отпечаток на кактус, една цврста сина боја, една кафеава и слонова коска. Совршено за кул денови. Комплетна облека со нашите основни џогери, панталони и дното!. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #16.HIN.94317 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 100% памук. Машинско миење/ сушење суво. Увезени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата