.

.

Трговска марка ликовна уметност „животно 25“ платно уметност од фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „животно 25“ платно уметност од фенер Прес

DEN 399.84

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Lantern Press Subject : Animalstyle : Modern & Modern and Moderniver Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има слика на елен што стоеше на елен во шумската сцена. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Animalивотно 25“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата