.

.

Каролис Jayеј „Летниот камп“ го направи врамениот уметност

Каролис Jayеј „Летниот камп“ го направи врамениот уметност

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Каролис Jaysubject : Пејзаж -апестит : Модерни и современи проодни типови : бела рамка, бела матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има поглед на Bird Seye на еден народ што седи против плажа. Истакнати бои : тен, портокалова, бела, жолта, сина, кафеава, сива Каролис Јанулис е уметник од Литванија. Неговата страст кон фотографијата и погледите одозгора го доведоа до воздушна фотографија. Во 2015 година тој го стекна првиот дрон и започна да ги спроведува своите идеи за воздушна фотографија во реалноста со фаќање и споделување моменти во оваа сè уште многу необична перспектива во тоа време. Наскоро беше забележано и прикажано на разни публикации во светот на печатот и фотографијата. Во 2016 година Фотографија? Летен камп? Освои на 3 -то место на Меѓународните награди за воздушна фотографија Дронестаграм. Друга фотографија? Дрво на животот? е во потесен избор на Светските награди за фотографија на Sony 2016 (Категорија на луѓе). Оттогаш, уметникот издаде книга за лична воздушна фотографија? Да се ​​биде птица во Литванија? Ставете ја фотографијата Каролис на wallsидовите. Неговата уметност се прикажува на меѓународните простори на аеродромот Вилнус, ново дизајнираната канцеларија на jenensidge и во многу повеќе корпоративни и приватни простори со давање нова перспектива на светот. Отпечаток од 8x10 giclee под акрилик во 13x16 потресена бела рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидност на висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што Сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Каролис Jayеј „Летниот камп“ го направи врамениот уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата