.

.

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребро создаде розов сафир и создаде бел сафир мајка ѓердан

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребро создаде розов сафир и создаде бел сафир мајка ѓердан

DEN 1119.84

Количината на стоката
Това е достапна

Однесувајте се кон мајка си со овој многу посебен ѓердан на срцето. Изработено во сребро, овој стил има рамка за форма на срцева форма, обложена со розови сафири создадени розови сафири. Кршено срце, создаден розов сафир, се наоѓа во центарот на ова парче, со мали акценти на бел сафир, додавајќи искра на "мама ". Полираните фигури на делфин го прават дизајнот уште попривлечен. Завршено со светло полиран сјај, овој симпатичен приврзок за срце се суспендира по 18-инчен ланец на јаже, обезбеден со затворач на прстенот. Еден од еден вид дизајн, овој розов сафир и бел сафир срце мама ѓердан прави совршен подарок за вашата мајка. Прекрасна комбинација на создадени розови-сапки и бело-сапки. 5мм х 5мм сечење на срцето создаден розов сафир. Совршен подарок за Денот на мајката. Направено во сребро. Полиран финиш . Димензија : 22,90 мм должина x 22,20 мм ширина x 5,70 мм длабочина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата