.

.

Jamesmon Caskmates витко ирско виски 750ml, доказ

Jamesmon Caskmates витко ирско виски 750ml, доказ

DEN 303.84

Количината на стоката
Това е достапна

Оригиналниот процес на правење виски на Johnон Jamesејмсон датира сè до 1780 година, но иновацијата не запре тогаш. Со векови подоцна, се појави уште една возбудлива идеја во историјата на Jamesејмсон кога се запозна со производител на виски и занаетчиски пиво (во бар, се разбира) и замисли да земе тројно дестилирано, мешано ирско виски и го заврши во занаетчиско пиво барел. Резултатот е Jamesmon Caskmates Stout Edition, топло виски кое нуди мириси на јаболко, круша, зачини и лешник, со комбинација на вкусови кои вклучуваат почетна сладост и завршница на путер. Совршен подарок за виски за lубител на пиво во вашиот живот, Jamesmon Caskmates Stout Edition е извонредно мазна и романска комбинација на класични и непогрешливо ирски вкусови. Пар Jamesејмсон Касмејс Стит издание со вашето омилено витко пиво за подобрување на двојните горчливи и слатки белешки на вискито. СТУТ ЕДИЦИЈА : Виски и буриња за пиво го создаваат Jamesејмсон Касматес Стит издание; Трипл дистилирано измешано ирско виски, без оглед на уживањето. Уживајте одговорно : Секое шише од 750 ml со Jamesmon Caskmates Stout ирско виски е 80 докази, 40% ABV; Пијте одговорно. Совет за потрошувачка : Jamesонсон ирски виски виски, на карпите или во коктел. Арома : Свежо исеченото сено се надополнува со овошје и агруми; Се појавуваат благи тенџериња сè уште зачини, продлабочувајќи од зелениот чај до лешник и млеко чоколадо. Заврши : Уживајте во долгиот и сладок со млеко чоколадо и путер во секое шише. Вкус : Слатката облога на устата на ирскиот тенџере сè уште е брзо надополнета со суптилниот допир на хме, и грав од какао од финишот на пивото.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата