.

.

Yoplait Оригинален пина колада со малку маснотии, чаша од јогурт од Оз

Yoplait Оригинален пина колада со малку маснотии, чаша од јогурт од Оз

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Застанете и уживајте во моментот со оригиналниот јогурт со малку маснотии од јоплат. Со 140 калории по порција, оваа чаша со малку маснотии јогурт го испорачува мазниот, кремаст и совршено сладок вкус на Пина Колада во секоја вкусна лажица. Направено со живи и активни култури на јогурт и реално овошје, јогуртот на јогурт не содржи вештачки вкусови, без сируп од пченка со висока фруктоза и нема бои од вештачки извори за закуска за која може да се чувствувате добро. Оваа чаша за закуска од јогурт Пина Колада е исто така добар извор на витамин Д и одличен извор на витамин А и калциум. Совршен единечен сервис закуски за зафатени семејства, зграпчете чаша малку маснотии, јогурт без глутен за дел од појадокот во движење, пакувајте јогурт од јогурт во кутија за ручек во училиштата или фрлете чаша од овошје и јогурт во вашата здрава торба за закуска за семејство Излет. Јогуртот Пина Колада има вкус одлично самостојно, спарен со крцкава гранола или се меша во освежувачки пијалак од јогурт. Погодно спакувано и портокално во поединечна чаша од шест унци, чувајте го јогуртот Јоплит во фрижидер и одржувајте ладно додека не бидете подготвени да зграпчите лажица и да уживате. Yoplait е производ за учеснички кутии. Јоплит носи добрина во секојдневните моменти, една служба на јум во исто време. Една чаша јогурт од 6 мл од оригиналниот јогурт со малку маснотии од пина колада. Мазен и кремаст јогурт со вкус на пина колада направен со живи и активни култури. Единечен сервис со малку маснотии со 140 калории по порција. Глутен без малку маснотии јогурт содржи витамини А и Д и е одличен извор на калциум. Уживајте во овошен јогурт како храна за појадок, за попладневна закуска или спакувана во кутија за ручек. Во движење закуски за поддршка на училиштата и наставниците како официјални кутии за учество на производи за едукација.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата