.

.

Современи моменти од Гербер Бебе и Девојче девојче Зип-Уп-ап Француски Тери Худи, 12м-5Т

Современи моменти од Гербер Бебе и Девојче девојче Зип-Уп-ап Француски Тери Худи, 12м-5Т

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Современите моменти носат модерна софистицираност на случајното носење на вашето малечко. Нашите дуксери за девојчиња и дуксери за девојчиња се направени со мека мешавина од памук/спандекс што ја држи совршената количина на истегнување. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс за да не мора да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Нашите розови и сиви бебешки јакни се машини што се перат и машината што може да се суши за ваша погодност. Спарете ги со нашите хеланки, маички, шорцеви и многу повеќе! Вклучува еден џемпер со поштеда на качулка. Супер мека и пријатна. Се одликува со Zip-Up Front & Snuggly Hood со странични џебови. Мека француска ткаенина Тери е топла и нежна на чувствителната кожа на вашето малечко. Розова со печатење на цреша. Пар со нашите симпатични врвови, шорцеви, ромери, хеланки и повеќе. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #20.HCN.08865 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 95% памук француски Тери, 5% спандекс. Машинско миење / сушење суво. Увезени. Современи моменти од Гербер Бебе и Девојче девојче Зип-Уп-ап Француски Тери Худи, 12м-5Т.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата