.

.

Petsafe Easy Walk No-quel gil lish harness, средна голема, малина

Petsafe Easy Walk No-quel gil lish harness, средна голема, малина

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Лесната температура за прошетки е без влечење кучиња што помага да престанете да се повлекувате и да го научи подобро манири за поводник. Лесната прошетка ја сакаше и веруваше од милиони родители и обучувачи на миленичиња од 2004 година за да помогне во подобрувањето на прошетките низ целиот свет. Бидејќи оваа прицврстување се потпира низ градите на вашите кучиња, нема да мора да се грижите за тоа да извршите притисок врз вратот на вашите кучиња како кога носи стандардна јака. Патентираната јамка на Мартингејл на предниот дел на прицврстувачот ја прави оваа температура одлична за кучињата кои се повлекуваат. Бидејќи вашето куче влече или лангира, специјално дизајнираната јамка се затегнува, вршејќи постепен притисок врз рамената на вашите кучиња, овозможувајќи ви да помогнете во пренасочувањето на нивниот фокус. Поводот се придава на предниот дел на прицврстувачот за да можете нежно да го водите вашето куче. Вашето куче ќе биде ладно и удобно додека ја носи својата прицврстување. Лесната температура за прошетки има помалку покриеност од другите прицврстувачи што го прават лесен и многу дише. Облеката е исто така неверојатно издржлива и подготвена за секоја прошетка или покачување. Лесната температура за прошетка е брза и лесна за вклопување. Ја направивме лентата за стомакот поинаква боја од остатокот од прицврстувачот, така што ќе можете лесно да ги облечете вашите кучиња за да ја следат следната прошетка заедно. Можете да ја набавите лесната прошетка без ризик, бидејќи без разлика дали прицврстувачот не е вистинската големина или вашето куче ја греши прицврстувачот за играчка за џвакање, нашиот тим за нега на клиенти е среќен што ќе ви помогне со нова големина или замена. Вие и вашето куче наскоро ќе уживате во прошетки без влечење заедно. Верувајте им на Pet Safe за да помогнете да го одржувате вашето домашно милениче здраво, безбедно и среќно. Најдобра температура за кучињата кои се повлекуваат, создавајќи посреќни и повлечени прошетки за вас и вашето куче. Создадено од ветеринарен бихевиорист во 2004 година и им верува на милион родители на кучиња и тренери секоја година. Патентиран дизајн на јамка на Martingale врши постепен притисок врз рамената на вашите кучиња, безбедно и ефикасно запирање на влечење. Се потпира низ градите на вашите кучиња наместо грлото за да престане да се гуши и да се гуши. Предната прицврстување на градите ви овозможува да управувате и да го водите вашето куче за време на прошетки. Брзо-сноп ленти за рамо и стомак за лесно вклопување. Дизајнот за дишење го одржува вашето куче ладно со помалку покриеност од многу други прицврстувачи. Различна лента за стомакот во боја го прави едноставно да се облече прицврстувачот. Набавете ја вашата загриженост без загриженост, контактирајте го нашиот тим за нега на клиенти ако ви треба друга големина или замена.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата