.

.

Трговска марка ликовна уметност Сиднеј платно уметност од Пат Саундерс-Вајт, Бела мат, рамка од дрво

Трговска марка ликовна уметност Сиднеј платно уметност од Пат Саундерс-Вајт, Бела мат, рамка од дрво

DEN 799.84

Количината на стоката
Това е достапна

Подготвени за висина : Animalsивотни Ова подготвено, изработено уметничко дело има куче со светло жолта, црвена и зелена позадина. 11 од 11 giclee принт под акрилик во рамка од дрво 16x16. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање на репродукции на ликовна уметност со квалитетен музеј. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата