.

.

Трговска марка ликовна уметност златна рипка, 1901-02 wallидна уметност од платно од Густав Климт

Трговска марка ликовна уметност златна рипка, 1901-02 wallидна уметност од платно од Густав Климт

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Подготвени за откажување на презентацијата што може да се претстави во различни големини Оваа подготвена за виси, галеријата завиткано уметничко дело има голи жени со апстрактна позадина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата