.

.

Miaенски 13-карат зелена пастелна бела кубна цирконија Стерлинг сребрен хало коктел прстен

Miaенски 13-карат зелена пастелна бела кубна цирконија Стерлинг сребрен хало коктел прстен

DEN 735.84

Количината на стоката
Това е достапна

Воведување на Исклучителниот моден прстен на жените од Миабела 13,63 КТ TGW светло зелена пастелна и бела кубична цирконија моден прстен во сребро. Овој прстен има зачудувачка перница, светло зелена пастелна кубна кубична цирконија центар, опкружен со двојно ореол на пенлива бела кубна цирконија . прстенот прикажува вкупна тежина на скапоцен камен од 13,63 карати, со светло зелена пастелна кубна цирконија како фокусна точка. Перницата се додава допир на елеганција и софистицираност на дизајнот, што го прави совршен коктел прстен или изјава за секоја пригода . Изработен во сребро, овој прстен нуди класичен и безвременски привлечност. Двојното ореол на белите кубни цирконија камења ја подобрува брилијантноста и создава гламурозен и луксузен изглед . Овој прстен не е само додаток за мода, туку и внимателен подарок за неа. Без разлика дали станува збор за роденден, годишнина или која било посебна пригода, овој прстен е сигурно да импресионира и да остави траен впечаток. Направено во сребро. 13-5/8ct. Т.Г.В. Светло зелена пастелна и бела кубна камења од цирконија. Светло зелена пастелна кубна цирконија сечење : перница. Светло зелена пастелна кубна цирконија со големина : (12x10mm). Светло зелена пастелна кубна цирконија Поставување : Подготвено. Бела кубна цирконија сечење : круг. Големина на бела кубна цирконија : (1,25х1,25мм). Поставување на бела кубна цирконија : поставена од prong. Ширина на опсегот : 2,6 мм. Двоен хало коктел прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата