.

.

Едноставно kindубезни пелени, неверојатно меки, големина 4, брои

Едноставно kindубезни пелени, неверојатно меки, големина 4, брои

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Пелени кои изведуваат за еднократна употреба пелени направени со растителни материјали дизајнирани за чувствителни новороденчиња, прееми и кожа на дете. Надворешните и внатрешните слоеви се направени со растителна вискоза од бамбус за удобност, губење и пренесување на течности. Меко на допир, абсорбента и смислено направена со чесни состојки. Тие се привлечени со речиси долна облека. Сертифициран стандард 100 од ОЕКО-Текс за отсуство на штетни материи. Клинички тестиран од Дерматист® и го додели својот највисок рејтинг со 5 starвезди од страна на дерматолозите. УСДА сертифициран производ за био-корекција со 55% био-базирани материјали. Одлично како алтернатива за пелена за крпа, за момчиња и девојчиња за обука на ситници, ноќна заштита и време на пливање. Нашите пелени за новороденчиња се избор на родители затоа што се направени без хлор, латекс, алкохол, ТБТ, парабени и фталати. Тие не се отпечатени, неоткриени и kindубезни кон кожата на бебето. Трикл до испуштање, подготвени за „Служба за пренесување на течности“ и пренесување на течности во јадрото за најсилните ситуации, затоа што никој не сака протечен пелена. Забележително меко и флексибилно за максимална подвижност. Подготвени да го истражат светот. Изработено со растителни материјали и помалку јакклински тестирани и 5-starвездички оценети од дерматолози. Ние користиме вискоза базирана на растенија од бамбус затоа што е дише и хипоалергичен. Дипер сериозно го сфаќа овој залог и се стреми да биде kindубезен со секој избор на материјали, изборот на партнери и интеракција со клиентите. Добив бизнис : Гордо Б Корп Сертифициран значи највисоки стандарди за независно потврдени перформанси, одговорност, управување со животната средина и транспарентност се исполнети. Производите се дизајнирани да ги даваат приоритетите на состојките базирани на растенија и се прават без штетни хемикалии. Пелените се OEKO-Tex® Standard 100 овластени за безбедност и Dermatest® 5-starвездички клинички тестирани за компатибилност на кожата. Вискоза од бамбус е овластен чекор ОЕКО-TEX®, потврдувајќи го еколошкото и општествено одговорното производство.#Големина на Dyper 4 (големи) пелени за бебиња 22-37 lb. Надворешни и внатрешни слоеви направени со растителни материјали. Направени без алкохол, хлор, латекс, лосиони, парабени, парфеми, фталати, ПВЦ, сулфати или ТБТ. Клинички тестиран со Dermatest®, заработувајќи го највисокиот рејтинг со 5 starвезди од страна на дерматолозите. Сертифициран стандард 100 од ОЕКО-Текс за отсуство на штетни материи. Погоден индикатор за влажност на p H што ја менува бојата кога пелена е полна. Парови најдобро со Dyper едноставно kindубезни марамчиња за бебиња.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата