.

.

Трговска марка ликовна уметност „Даглас Фолс“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Даглас Фолс“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, златна украсна

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзаж за пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Даглас Фолс“ Арт од Мајкл Бланшет Фотографија, злато украсен рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има мал водопад што тече над црвената карпа, опкружена со светло зелени дрвја. печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата