.

.

Трговска марка ликовна уметност „Планот на планот во Newујорк“ платно уметност од Сју Шлабах

Трговска марка ликовна уметност „Планот на планот во Newујорк“ платно уметност од Сју Шлабах

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Сју Шлабахсубјект : Map Style : Industrial Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има мапа на Белата улица на Newујорк со позадина на морнарицата. Истакнати бои : Сина, сива, Блек Сју Шлабах работеше за Wild Apple како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мапа на Белата улица на Newујорк на морнарицата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата