.

.

Сет за лежишта на Глико прачка

Сет за лежишта на Глико прачка

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Glyco Rod Leading Set Glyco Advanced Technologies Mooning Technologies кои издржат тешки товари и се справуваат со сè повеќе предизвикувачките услови на современите, еколошки мотори Glyco е најголемиот светски производител на лежишта со квалитет на ОЕ. Секоја година, нашите лежишта на моторот се опремени на повеќе од 10 милиони мотори низ целиот свет - од мали мотори до мотори до тешки комерцијални возила и стационарни мотори. Возено од потребата да се намалат емисиите на CO2, денешните мотори извлекуваат поголема моќност од помалку гориво. Поради зголемената температура и оптоварување, конвенционалните лежишта се борат да се справат. Благодарение на над 100 години иновации, Глико им обезбедува на лежиштата напредна металургија што може да ги издржи овие предизвици. Федералниот-Могул измислил лежишта на Глико Спутер со двојно време на услужниот век на конвенционалните лежишта. Глико го разви Г-188, првиот интелигентен материјал за лежиште, а исто така беше и прв што започна со целосно портфолио на материјали без олово. Неодамнешните иновации вклучуваат високо издржливи гранати со носење на Glyco IROX, кои се однесуваат на предизвиците на хибридни, стоп-почетни и намалени мотори. Карактеристики и придобивки : Квалитет на оригинална опрема Одлична отпорност на абење Ниска склоност за да се искористи намалувањето на сетот за лежишта на глико за триење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата