.

.

Сина дијамантска 10-парчиња керамички нелептички сет за готвење на крајни вредности, зелена

Сина дијамантска 10-парчиња керамички нелептички сет за готвење на крајни вредности, зелена

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Оваа крајна вредност поставена од Синиот дијамант има сè што ви треба за најтешките задачи во кујната. Овој ексклузивен сет е оптоварен со 10 наши омилени парчиња, во сите кои се прикажани керамички нелепливи облоги на синиот дијамант, што е 5x потешко, 10x подолготрајно и има 4x подобар пренос на топлина од традиционалните облоги. Совршено за секого, од аспиранти готвачи до инспирирани готвачи, овој сет со ограничено издание е без стап за занает за занает празник за целото семејство. • 10-парчиња сет за готвење вклучуваат : 5,5 ”мини тава за јајца, фрапан 9,5” фрапан, фрапан со капак, 2 QT тенџере со капак, 5 QT тепсија со капак, силиконски јазици и најлонски сноп. Разновиден сет на кујна! Без разлика дали пржете јајце за брз појадок или земате вечера со 3 курсеви на следното ниво, овој сет има сè што ви треба за да преземете каков било кулинарски предизвик. • Новиот стандард во садот за готвење што не е стап : ултра-варбилниот керамички облога со дијаманти е 5x потешко и 10x подолготрајни од традиционалните нелепливи облоги, што го прави безбеден отпорен на гребење и метал. Дијамантите исто така ја пренесуваат топлината 4x побрзо од традиционалните облоги, за побрзо, дури и готвење, без напор на храна и лесно расчистување. • Без токсин : Произведено без PFA, PFOA, олово или кадмиум, така што не треба да се грижите за нив да завршат во вашата храна. Здравото готвење никогаш не било толку лесно! • Контролна база на искривување : фалсификувана база со тешка должност обезбедува екстремна сила, така што никогаш нема да мора да се грижите за искривување, мавтање или деградирање со текот на времето. • Користете претпазливост додека готвите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата