.

.

Топови цврсто перкале светло сино разделување на кралот сет

Топови цврсто перкале светло сино разделување на кралот сет

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Колекцијата за постелнина со цврста памучна памучна перкала е идеална комбинација на луксуз и издржливост. Понудени во повеќе бои, овој сет за постелнина ќе работи со која било спална соба и стил. Тесната ткаенина од перкале произведува мека и мазна ткаенина со дише памучни навои. Овој висококвалитетен сет на листови има броење на конец од 200 и е направен да импресионира. Вклучува : еден рамен лист 108 инчи широк до 102 инчи долг, еден вграден лист 78 инчи широк за 80 инчи долг со џеб од 15 инчи за да се вклопи до душек длабок од 18 инчи, и два кралски перници високи 20 инчи широк од 40 инчи широк. 200 броење на конец 100% памук перкале ткаат за мекост и јачина. Оваа ставка е машина за перење, но треба да се внимава да се измие во опрема за соодветна големина за да се зачува квалитетот на предметите. Оваа ставка е увезена од Индија. 200 броење на конецот памук перкале. Луксузно мека ткаенина. Машина за перење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата