.

.

Фишер- големина пелени КТ

Фишер- големина пелени КТ

DEN 639.52

Количината на стоката
Това е достапна

Воведување на пелени од Фишер-цена! Овие меки и апсорбирачки пелени ќе го задржат вашето бебе удобно и суво, а да не спомнувам крајно симпатично во нашите одлични отпечатоци од Фишер-цена. Направени за бебиња 16-28 bs, пелените се грижат за вашето бебе со латекс, без мирис и хипоалергичен материјал. Тие, исто така, им овозможуваат на родителите со индикатор за влажност и до 12 часа заштита за помалку менување и помалку загриженост. Дополнителни карактеристики вклучуваат премиум систем за истегнување за да се заштитат од протекување, бариерите за дишење кои нежно се собираат околу нозете на бебето, напреден систем за заштита на истекување за да ја апсорбираат влагата и мека покривка слична на крпа. Секоја кутија доаѓа со две обрасци на пелена за разновидност и целосна сложеност на бебето. Фишер-цена големина 3 пелени 76 брои : хипоалергичен. Без латекс. Без мирис. Мека, густа и апсорбирана. 2 обрасци на пелена на Фишер-цена. Напредниот систем за заштита на истекување ја апсорбира влагата од кожата на бебето во јадрото. Индикаторот за влажност ви овозможува да знаете кога е време да се смените. Бариерата за истекување на дишење нежно се собира околу нозете на бебето. Системот за премија за истегнување е засилен чувар од протекување. До 12 часа заштита за родители со помалку менување и загриженост. Мека, покривка налик на крпа за крајна удобност. Наменето за 16-28 bs.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата