.

.

Сонце нула кир Термички панел за завеси за затемнување на табулаторот, 40 x63

Сонце нула кир Термички панел за завеси за затемнување на табулаторот, 40 x63

DEN 447.84

Количината на стоката
Това е достапна

Sun Zero Cyrus Curne Curnate Panel во Cocoas обезбедува крајна технологија за блокирање на светлина за да се задржи дури и најтешките светлина, додека додавате енергетска ефикасност во која било просторија од вашиот дом. Сонцето нула вкупна технологија за затемнување е лабораториска тестирана за да се блокира 100% од светлината, да се намали надворешната бучава до 30%и да се намали изгубената енергија преку вашите прозорци до 30%. Удобноста е оптимизирана со термичка изолација што помага да се задржи летната топлина и зимската студ надвор од вашиот дом. Опремени со скриени јазичиња за назад за лесно закачување на стандардни шипки за завеси до дијаметар до 1,5 ". Висат во просторијата за забава за да го елиминирате сјајот на екранот и да го намалите оддалечувањето надвор од бучавата, или во вашата спална соба за подобрена приватност и звук, понезгоден сон. Продадени како индивидуални панели со мерење на 40 "ширина за 63 " должина. по потреба. Вкупната технологија за затемнување блокира 100% од надворешната светлина додека ја подобрува приватноста. Термичката изолација помага да се задржи летната топлина и зимската студ надвор од вашиот дом. Енергетскиот ефикасен дизајн ја намалува енергијата изгубена преку вашите прозорци до 30%. Термичките својства помагаат да се задржат Летната топлина и зимската студ надвор од вашиот дом. Скриените јазичиња се вклопуваат во дијаметар до 1,5 ". Секој панел се продава одделно. Завесата за завеси не е вклучена. Може да биде потребна двојна шипка за положување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата