.

.

Трговска марка ликовна уметност „жолт црвен бран шема 1“ платно уметност од Пабло Естебан

Трговска марка ликовна уметност „жолт црвен бран шема 1“ платно уметност од Пабло Естебан

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Pablo Estebansubject : Abstract Style : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жолто и црвено апстрактна боја што ја пополнува линијата. Истакнати бои : жолта, портокалова, тен, кафеава, црна родена во Сантијаго, Чиле, Пабло присуствуваше на програмата за графички дизајн на Универзитетот во Антофагастас од 1983 до 1985 година и Програма за сликари и дизајн на Уметничката школа на Валпараизо од 1985 до 1988 година. Тој започна Неговата кариера како наставник по уметност во 1985 година и ги смени патеките во кариерата во 1989 година, да работи како дизајнер на текстил за студија во Франција, каде стана доста успешен. Во 2001 година, Пабло отвори свое студио за уметнички дизајн во Валпараизо, Чиле. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Yellowолта и црвена апстрактна боја Пополнување на образец на линија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата