.

.

Современи моменти од панталони за момче Гербер

Современи моменти од панталони за момче Гербер

DEN 237.44

Количината на стоката
Това е достапна

Современите моменти од Гербер-донесуваат современ стил и целодневна удобност во гардеробата на вашето малечко. Секоја ставка е направена со мек памук, нежна и удобна ткаенина која е совршена за бебиња. Имавме свои најважни работи независно сертифицирани со Стандард 100 според ОЕКО-Текси, за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Пронајдете совршена облека за момче, облека за девојчиња и унисекс облека за бебиња за малите најблиски во вашиот живот. Современи моменти од панталони за момче Гербер, 3 пакувања (новороденче-12м). Вклучува три пара панталони за бебиња. Се одликува со убава и мека ткаенина за да го задржите вашето малечко удобно цел ден. Наменето за удобни и брзи промени во пелена и гардероба. Две цврсти црни, една цврста сива хедер. Дајте им на овие снопови како внимателен и практичен подарок за туширање за бебиња. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEXâ® #17.HET.25077 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Машинско миење / сушење суво. Ткаенина : 97% памук 3% спандекс.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата