.

.

КТ овален создаде дво-камен прстен во Сафир во Стерлинг сребро

КТ овален создаде дво-камен прстен во Сафир во Стерлинг сребро

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Оваа класична 2 КТ овална форма создадена сина сафир со дво-камен прстен во Стерлинг Сребрена има овална форма создадена сина сафир. 2 -те каратни сафир со вкупна тежина е нагласена со кубна цирконија. Овој прстен е направен од чисто .925 Стерлинг сребро и е запечатен со 925 за автентичност. Овој прстен исто така вклучува и кутија за подароци за потписи. Главен камен : лабораторија создаде сина сафир; 2 карати, овална форма, 7 х 5 мм; Сина боја со јасност SI1-SI2. Метал : .925 Стерлинг сребро со печат од 925, 3,5 грама. Големина : Прстенот е достапен во големини 5 до 9. Вклучува кутија за подароци за потпис, совршена за специјални прилики. Месец на родилството : септември.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата