.

.

Кварта серија на делта на крајбрежјето, тврд едностран ладилник, врвен изолиран мраз градите, сина

Кварта серија на делта на крајбрежјето, тврд едностран ладилник, врвен изолиран мраз градите, сина

DEN 1424.00

Количината на стоката
Това е достапна

Крајниот дел на Делта серија 25 квартална ладилник во сина боја е тешка и издржлива розолидна мраз градите со врвни карактеристики. Наменето да го заклучи протокот на воздух, овој ладилник задржува мраз за неверојатни 5 - 7+ дена! Овој тврд едностран ладилник е идеален за авантурите за време на викендот, како што се кампување, плови патувања, спортски настани за викенд, лов и многу повеќе. Тешки гумени брави и заптивка на капакот на замрзнувачот обезбедуваат херметички заптивка. Прицврстувањето на тешкиот проток и без лизгање гумени влошки за стапало го прават ова крајно ладилник за корисниците. Задржување на мраз : го задржува мразот 5 - 7+ дена. Капацитет : 25 квартови или 6,5 галони. Заптивка на капакот на замрзнувачот : Поладниот капак е конструиран со заптивка од замрзнувач, изработен од густа гума што се запечатува наспроти раб на ладилникот за да се спречи каков било проток на воздух или губење на внатрешните реакции на температурата . Вграден систем на шарки од не'рѓосувачки челик : Ладилниците на крајбрежјето имаат интегриран систем на шарки формиран од меѓусебната врска со капакот и кутијата обезбедена со шарка од не'рѓосувачки челик. Оваа врска е направена за да трае цел живот. Потребно е повеќе од еден час производство за да се формираат дебелите внатрешни и надворешните wallsидови на секоја кутија за ладење и капакот . Ротирачка метална рачка : Рачката со целосна движење нема точка за заклучување што го прави ладилникот лесен за носење со едната рака . тешка Систем за одвод на проток : Сите големини на ладилниците со рото-обликувани во крајбрежјето имаат образложена дупка за одвод. Силниот приклучок и густата гума цврсто цврсто во навојната мозоци што резултира во систем без ливче . Силни гумени капаци на капакот : го држи капакот затворен и тесен. Како гумена лента, гумата се протега за да се одржи континуиран притисок помеѓу заптивката на капакот и ладилниот раб, создавајќи тесна заптивка . Дебела гума не-лизгачки стапала : спречува несакано лизгање и менување дури и во задниот дел на камионот што се движи или лулашкиот брод. Го издигнува ладилникот од топлата површина за да ги зголеми термичките перформанси . Дебела изолација од пена : Капакот и wallsидовите на ладилникот се исполнети со густ слој со висококвалитетна изолација од пена за да се создаде термичка бариера со високи перформанси.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата