.

.

Samsung Bluetooth 2.1-канал Dolby Audio DTS 33.8-во. Звучна лента, со безжичен сабвуфер, црн, HW-B450 ZP

Samsung Bluetooth 2.1-канал Dolby Audio DTS 33.8-во. Звучна лента, со безжичен сабвуфер, црн, HW-B450 ZP

DEN 1408.00

Количината на стоката
Това е достапна

Зголемете го аудиото на целата ваша содржина со системот Samsung HW-B450 300-Watt 2.1-канален звук на ленти за звук. Вклучениот безжичен сабвуфер помага во подобрување на басот на сè што гледате додека стерео звучната лента се справува со остатокот од звучните ефекти и дијалогот. Се поврзува со вашиот телевизор преку неговиот оптички влез, а за инстант поврзаност е вклучен оптички кабел. Кога се користи со компатибилен ТВ, лентата за звук може да се поврзе безжично преку Bluetooth. Уживајте во оптимизиран звук за вашата омилена видео содржина, вклучувајќи спорт, игри, филмови и повеќе, со технологија што ја изедначува музиката во позадина и постојаната контрола на волуменот. 300 вати вкупна излезна моќност. 80 вати од лента за звук и 220 вати од посебен безжичен сабвуфер. Компатибилен со аудио Dolby Audio и DTS 2-канален аудио.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата