.

.

Tuphely Industries црна мачка и полна месечина есента остава тиквички графички уметност црна врамена уметничка печатена wallидна уметност, 11x14

Tuphely Industries црна мачка и полна месечина есента остава тиквички графички уметност црна врамена уметничка

DEN 143.84

Количината на стоката
Това е достапна

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уметност“. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на дебелиот жито од дрво од 1,5 инчи, за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии на декорацијата на декорацијата на Ступел : рамка од 11 x 1,5 x 14 инчи. Не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн од Шери Харт.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата