.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 10kt жолто златно срцево кластерски прстен

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 10kt жолто златно срцево кластерски прстен

DEN 5376.00

Количината на стоката
Това е достапна

Доставете елегантно со овој едноставен, но софистициран миабела дијамант и злато срцево кластерски прстен. Изработено во сјајно жолто злато, овој шик прстен покажува 28 дијаманти со тркалезно, поставени со отворено (H-I, I3), групирани во форма на срце што тоне во ринг-лентата. Полиран со брилијантна завршница, овој убав прстен може да се координира со нараквица што одговара за модерен ансамбл. Направено во 10 кт жолто злато. 1/7 CT T.W. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Поставување на дијаманти : Поставете сет. Јасност на дијаманти : I2-I3. Ширина на опсегот : 2,8 мм. Кластерски срцев прстен. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата