.

.

Велнес комплетна здравствена природна суда играчка храна за кучиња, пилешко и ориз, торба со 4 фунти

Велнес комплетна здравствена природна суда играчка храна за кучиња, пилешко и ориз, торба со 4 фунти

DEN 281.28

Количината на стоката
Това е достапна

Велнес комплетна здравствена природна храна за суво кучиња, раса на раса, деноновирано пилешко, кафеав ориз и грашок рецепт, е здрава, природна храна за кучиња за возрасни кучиња за раса на играчки кои имаат помала големина на кибрит за помали усти и направени со внимателно избрани, автентични состојки за секојдневно здравје и Обезбедете оптимална рамнотежа на цела храна богата со хранливи материи за да ги исполни уникатните здравствени потреби на вашето куче, обезбедувајќи поддршка во исхраната на целото тело за промовирање на целосно здравје. Велнес целосна здравствена храна суво кучиња ја поддржува балансираната природна исхрана на вашето куче, здрава телесна маса, целокупно здравје и виталност, оптимална апсорпција на хранливи материи, здравје на коските и зглобовите и здравјето на дигестивниот систем, сите со природни и вкусни состојки за да обезбедат загарантиран одличен вкус што го сакаат кучињата. Уживајте во животот на благосостојба : високо квалитетни протеини и здрави зрна се стручно избалансирани за да испорачате целосна диета преполна со хранливи материи што треба да напредува кучето за раса на играчки; Нема нуспроизводи од месо, полнила или вештачки конзерванси. Оптимална енергија и здрави имунолошки системи : Антиоксидантни богати состојки поддржуваат силни имунолошки системи, балансираните хранливи материи промовираат оптимална енергија и загарантираните нивоа на омега масни киселини обезбедуваат здрава кожа и палто. Здравје на целото тело : Поддржано од омега масни киселини, антиоксиданти, глукозамин, пробиотици и таурин за здраво срце. Пронајдете ја вистинската храна : Велнес нуди целосен спектар на храна за поддршка на специфичните потреби на вашето куче, вклучувајќи опции за зрнеста и жито, рецепти со високи протеини и ограничени диети со состојки за кучиња со чувствителности на храна. Произведено со гордост : Ние го подготвуваме секој рецепт за сув кибл во нашата сопствена уметничка установа во Индијана користејќи ги само најдобрите глобално извори на состојки, за да занаетиме вкусни природни рецепти со здрави, не ГМО состојки избрани за нивните нутритивни придобивки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата