.

.

Колман Ф правоаголна вреќа за спиење

Колман Ф правоаголна вреќа за спиење

DEN 807.20

Количината на стоката
Това е достапна

Направете ги вашите патеки на отворено колку што е можно поудобни и пријатни со вреќата за спиење со 3-килограми на Колман Алпин. Се одликува со термотехнолошка изолација, која обезбедува добро термичко задржување. Наместо да избегате во атмосферата, вашата телесна топлина останува со вас и циркулира за да ве одржи топло и суво. Торбата за спиење на Колман доаѓа со лагер Трикот. Бидејќи е не-еластичен, материјалот нема да вреска или испакнува со текот на времето, и ова ќе ви даде години на сигурна употреба. Може да издржи честа употреба без абење и солза. Функцијата за контрола на ролна на алпската вреќа за спиење ви овозможува лесно да ја превртите за компактна складирање и лесна преносливост. Исто така, има патент дизајниран исклучиво за да не предизвика прицврстувачи. Со брзото затворање на кабелот, можете да го направите што е можно компактен. Willе ви служи добро, без разлика дали сте завршиле во куќата на пријател за спиење, нагоре во планините на патување за кампување или надвор во пустината на екскурзија. Пријатни и добро спијте, во затворен простор или надвор. Може да се забавувате на различни локации кога спиете во вреќата за спиење со 3-килограми на Колман Алпин. КОЛЕМАНСКИ РАБОТНИЦИ ЗА СВЕТСКИОТ КОНТ : Контролата на ролна го олеснува тркалото. Брзо затворање на кабелот. 170 T полиестерска обвивка. Трикот лагер. Термотехнолошка изолација. Колман вреќата за спиење има патентиран патент. Тежина : 5,60 фунти . Димензии : 14 "l x 10" w x 10 "ч.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата