.

.

Нова пумпа за управување со електрична енергија 96- се вклопува во 1998 година- Хонда

Нова пумпа за управување со електрична енергија 96- се вклопува во 1998 година- Хонда

DEN 996.16

Количината на стоката
Това е достапна

Зградувајќи со децениско искуство со употреба на обратно инженерство за повторно воспоставување на производи за управување со електрична енергија, инженерите на кардон прецизно ги дизајнираа и тестираа нашите нови пумпи за управување со електрична енергија за да се вклопат и да ги извршуваат како оригиналот. Секоја единица се снабдува со премиум заптивки со висока температура и резервоари за лесна инсталација и сигурност на кои можете да сметате. Апликација за возила : Honda Accord 2002-98. 100% computer load testing ensures optimal performance and durability by incorporating real-world parameters during the test cycle. Manufactured with premium grade, high-temperature seals for added durability under all driving conditions. Precise bushing alignment prevents premature shaft and seal wear, Значително намалување на бучавата и вибрациите . Единиците се снабдуваат со резервоар и капа (кога е применливо) за да се намали времето на инсталација и да се спречи загадување од заробени остатоци . ОЕ Референца : 495000 A460 495003 K460 495003 L850. Одговара Изберете : 1998-2002 Honda Accord 6 Cyl 3 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата