.

.

Трговска марка ликовна уметност „гитарист“ платно уметност од алмеида јуниор

Трговска марка ликовна уметност „гитарист“ платно уметност од алмеида јуниор

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Almeida Junior Subject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има човек што свири музика покрај жена. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „гитарист“ платно уметност од алмеида јуниор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата