.

.

Црвениот Атлас Дизајн „Индонезија 1854“ платно уметност

Црвениот Атлас Дизајн „Индонезија 1854“ платно уметност

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Дизајн на црвени атласи кои се однесуваат : Map Style : Antique Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мапа на Индонезија во 1854 година. Истакнати бои : кафеава, жолто, портокалово црвен атлас дизајни, Дејвид Боуман, го знаеше секој Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, го знаеше секој Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, го знаеше секој Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, го знаеше секој Дејвид Бауман, Дејвид Боуман, го знаеше секој Дејвид Бауман, Дејвид Боуман, го знаеше секој Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, знаеше секој Знаме на светот со поглед на тригодишна возраст. Наскоро откако тој можеше да го именува секој главен град на секоја држава и земја, исто така. Не многу деца на таа возраст ги добиваат своите клоци проучувајќи ги атлатите на патот, но оваа loveубов кон сите нешта географија се исплати неколку години подоцна, додека тој напредуваше во државното финале на пчелата за географија во Мичиген. Неговиот афинитет кон фотографијата, илустрацијата и графичкиот дизајн ја информира оваа растечка колекција на знамиња, мапи и друга уметност што ги слави познатите и саканите симболи и форми на нашата земја и светот. Денес, Давид сè уште може да се најде како го пробива црвениот светски атлас Хамонд од 1973 година, неговиот татко му го даде пред сите тие години во слободното време. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Црвениот Атлас Дизајн „Индонезија 1854“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата