.

.

Hankook Kinergy Pt 215 55- H гума

Hankook Kinergy Pt 215 55- H гума

DEN 1492.96

Количината на стоката
Това е достапна

Ново од Ханкук и направени во нивната нова фабрика во Тенеси! Ова е премиум турнеја низ целата сезона гума што го заменува H724. Оваа гума има подобрување на перформансите во споредба со H724 со зголемена километража, како и подобрени влажни и суви перформанси. Оваа гума доаѓа со непреставена гаранција за гаранција од 90.000 милји!. Само гума - тркалото не е вклучено. Гаранција за облека : 90.000 милји. Гаранција за опасност од патот. Оценка на брзината : Х. Долга километража. Удобно возење. Одлични перформанси во влажни и снежни услови.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата