.

.

Трговска марка ликовна уметност „фарма крпеница ix“ платно уметност од Данхуи Наи

Трговска марка ликовна уметност „фарма крпеница ix“ платно уметност од Данхуи Наи

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Danhui Naisubject : Animals Tyle : Модерен рустикпродукт Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира зборот "млечни производи " во златно скрипта над цветната крава силуета на црвено дрво позадина. Истакнати бои : портокал, тен, кафеава, бела, розова данхуи Наи е роден во копното Кина и израснато во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на скулпторот. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зборот „млечни производи“ во златно сценарио над цветна крава силуета на црвено дрво позадина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата