.

.

Заштитена марка ликовна уметност „ќе се разбуди за храна„ платно уметност “од Мајкл Буксто

Заштитена марка ликовна уметност „ќе се разбуди за храна„ платно уметност “од Мајкл Буксто

DEN 1530.08

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Мајкл Buxto Subject : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија "ќе се разбуди за храна " текст со мачка за спиење. Истакнати бои : сина, бела, портокалова, црна, жолта, црвена, кафеава боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ги подобрат вашите Производска линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Текст „ќе се разбуди за храна“ со мачка за спиење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата