.

.

Медисон Росвел Гроздобер Апстрактна област килим, крем сина, 12 '18'

Медисон Росвел Гроздобер Апстрактна област килим, крем сина, 12 '18'

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро.Мадисон Колекција на килими, стилизирани преодни теписи, Медисон колекција на високи стилизирани преодни теписи носи модерен стил и брилијантни бои до класичен дизајн на килим. Секој килим во оваа прекрасна колекција е најновиот во модни паметни подни облоги специјално дизајнирани за денешниот раскошен современ и преоден декор на домови. Трајно моќност се наomираше со употреба на трајни предиво од полипропилен синтетичка мешавина за лесна нега, долготрајна брилијантност. Медисонските килими се совршено централно парче во вашиот дом за надградба на дизајнерски шик. Боја : крем/сина боја. Големина : 12 'x 18'. Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 0,35 во . Полипропилен. Поддршката содржи јута и латекс, рампа за килими (продадено одделно) препорачана за да се спречи менување и лизгање. Внатрешна употреба. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме. Пакувањето и превозот на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Дозволете изобилство ти. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата