.

.

Органски ленти за пилешко пилешко јаболко, 8oz

Органски ленти за пилешко пилешко јаболко, 8oz

DEN 159.52

Количината на стоката
Това е достапна

Органските ленти со пилешко со јаболко се лесно зачинети со сол и бибер и се обложени со органски лебници за да се испечат крцкави и вкусни. Овие замрзнати пилешки ленти се целосно зготвени и подготвени за загревање во вашата микробранова печка. Ние извориме од фарми, каде животните се одгледуваат со грижа и почит. Веруваме дека ова доведува до одлични производи за дегустација и мир на умот- целиот дел од нашата мисија. Промена на месото што го јадеме. УСДА органски. Целосно варено. Подготвени за загревање. Микробранова. Формирани и залепени органски бело месо пилешко месо. Пилешкото одгледувано исклучиво на овластена органска храна. Без казеин. Сертифициран органски од меѓународно обезбедување на квалитет. Не-ГМО проект потврден (пилешко кренато и хранеше диета во согласност со не-ГМО проектниот стандард за избегнување на генетски инженерски состојки). Пилешкото одгледувано без антибиотици досега (пилешкото никогаш не администрирало антибиотици или хранети животински нуспроизводи). Applegate хумано одгледувано (пилешко одгледувано на органска вегетаријанска храна, на семејни фарми, со најмалку 24% повеќе простор од индустрискиот стандард и збогатување на животната средина за промовирање на природни однесувања и благосостојба). Направено со само бело пилешко месо. Applegate, органски пилешки ленти, 8oz (замрзнати) нема антибиотици или додадени хормони. Нема хемиски нитрити или нитрати. Не-ГМО проект потврден. Хумано израснат. УСДА органски. Млечни производи бесплатно. Без казеин.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата