.

.

Трговска марка ликовна уметност „Калифорнија плаша“ платно уметност од Рон Паркер

Трговска марка ликовна уметност „Калифорнија плаша“ платно уметност од Рон Паркер

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Рон Паркерсубјект : Animalsивотни стилови : Природна модерна Продукција Тип : Галерија, обвиткано со платно, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има калифорниски плаша што се потпира во близина на голема карпа. Рон Паркер започна да се слика како кариера малку доцна во животот. На 35 -годишна возраст, тој бил инспириран, откако видел изложба на оригинални слики од Фенвик Лансдаун, за да се обиде самиот да сликал диви животни. Неговиот прв напор, во 1977 година, беше успешен и тој се откажа од работата и почна да слика со полно работно време. Користејќи акварели, медиум со кој бил запознаен, тој започнал да прави вињетни слики од птици и цицачи, во рок од четири месеци продавал оригинали преку галеријата Харисон во Ванкувер. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Рон Паркер „Калифорнија плаша“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата