.

.

Ана Таволети „модерна фарма куќа јас Божиќ“ платно уметност

Ана Таволети „модерна фарма куќа јас Божиќ“ платно уметност

DEN 1071.84

Количината на стоката
Това е достапна

Уметничка : Ен Таволетисјубјект : Сезонална станица : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има сликарски приказ на црвен камион со новогодишни елки во багажникот со зборовите сите патишта водат дома за дома за дома за дома за дома за дома за дома Божиќ. Истакнати бои : бела, розова, зелена, црвена, сива, тен, црна за Ана Таволети, цртање и сликање отсекогаш биле нејзини страсти. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители на уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Johnон Сингер Сарџент и Рене Груау. Ана ја доби својата диплома за модна илустрација од Модниот институт за технологија во Newујорк. “ГИКЕЛЕ (ЈЕЕ-КЛЕ) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Ана Таволети „Модерна фарма куќа ix Божиќ“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата