.

.

Крајбрежен накит Мулти -боја Природни камења со прилагодлива нараквица

Крајбрежен накит Мулти -боја Природни камења со прилагодлива нараквица

DEN 255.84

Количината на стоката
Това е достапна

Крајбрежен накит Мулти -боја Природни камења Природни прилагодливи нараквици на нараквица ова уникатно и шарено парче макраме со вашата секојдневна гардероба за да му дадете на вашиот изглед поп боја. Нараквицата за прилагодување на Macramé има три реда на камења со повеќе бои. Бојата на скапоцените камења во комбинација со карактеристичниот стил на Macramé на оваа прилагодлива нараквица ќе биде сигурна дека ќе привлече внимание на вашиот зглоб. Завршената нараквица се обезбедува со затворање на шокантното вратоврско јазол. Нараквицата има вкупно 74 камења кои мерат 6 мм широки, 2 камени мониста со црвен агат кои мерат ширина од 8 мм и една камена мушка со црвен агат од 10 мм. Прилагодливата нараквица има 10 бели камени мониста, 9 аметистични камени мониста, 9 камени мониста од содалит, 9 мониста од камени мониста од авентурин, камени мониста од лимон, 9 монистра од топиз, 9 црвени авентурински камени мониста и 10 црвени камени монистра. Нараквицата е прилагодлива за да одговара на повеќето големини на зглобот. Затворањето на шокантното вратоврска ви овозможува да ја прилагодите нараквицата до најдобрата должина на фитинг. Повлечете ја нараквицата за да ја направите поголема и повлечете ги навртките на кабелот за да ја направите нараквицата помала. Тип на метал на артикалот : Не'рѓосувачки челик. Метална боја на артикалот : Нема метална боја. Материјал на артикалот : скапоцен камен. Тип на камен на артикалот : Агат. Камена боја на артикалот : Мулти боја. Камен облик на предметот : круг. Камената димензија на предметот : ширина 6 милиметри. Метал печат на артикалот : челик. Категорија на артикли : накит. Тип на накит : Мода. Што е вклучено : нараквица. Должина на предметот : 8 инчи. Ширина на артикалот : 3/4 инчи. Тежина на артикалот во грамови : 30 грама. Број на камен на предметот : 74. Тип на затворач на артикалот : Шокерска вратоврска. Поставување камен за накит : мушка. Стил на артикал : Мушка, манжетна, стабилна. Демографска возраст : возрасни (18 години и повеќе). Насочена публика : Унисекс, машки, женски. Грижа и чистење : Избришете со полска крпа. Прикажана сезона : есен, лето, пролет, зима.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата