.

.

Енергетски стоп Предниот и задниот обложен ротор комплет CRK4378

Енергетски стоп Предниот и задниот обложен ротор комплет CRK4378

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Геометната подлога за сопирачка на Powerstop и комплетот за ротор има влошки со сопирачките со ниска праба, спречува 'рѓа и ја подобрува моќта на запирање. Роторите на сопирачката на дискот се третираат со целосен слој на оригинална обвивка за геометри 360, вклучително и во комбето. Геометната обвивка значи заштита од 'рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Роторите се тежина на ОЕМ и ја задржуваат конфигурацијата на ОЕМ Ване за работа без проблеми. Технологијата со позитивна мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без бледнее како ОЕ. Влошките на сопирачките се карактеризираат со гуми со висок слој со високи темпо, кои изолираат бучава за практично тивко сопирање. Овој комплет за замена на сопирачката и роторот доаѓа со сè што ви треба за работата : збир на ротори на сопирачките со сопирачки, керамички влошки за сопирачките, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и подмачкување со сопирачки со високи перформанси. Уморни од прашина на сопирачките? Изберете комплет за сопирачки со сопирачки на Powerstop! Енергетски стоп Предниот и задниот обложен ротор комплет CRK4378. Влошките и роторите на сопирачките во овој комплет за замена се директна замена за фабричката опрема. Овој комплет вклучува збир на геометни обложени ротори на сопирачките, збир на влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и лубрикант со сопирачки со високи перформанси. Сопирачка подобро со со керамички формули со ниска праба. Геометните обложени ротори отпорни на прашина од сопирачката SC2 1998-1996; SL 1998-1996; SL1 1998-1996; SL2 1998-1996; SW1 1998-1996; SW2 1998-1996.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата