.

.

PowerStop EBR676SCR PowerStop - Преден полу -обложениот ротор

PowerStop EBR676SCR PowerStop - Преден полу -обложениот ротор

DEN 4216.32

Количината на стоката
Това е достапна

Power Stop е во мисија да испорача лесен и достапен начин за секој возач да ги надградува своите сопирачки - без разлика каде или како го користат своето возило. Полу-обложените ротори Powerstop се делумно обложена, директна замена на завртката за оригинална опрема. Овие ротори имаат сребрена епоксидна обвивка применета на области кои се склони кон корозија, вклучувајќи ја капа, надворешниот раб и комбе. Оваа обвивка отпорна на корозија ќе помогне да се одржи одличен изглед зад модерните алуминиумски тркала. Роторите на Powerstop се дизајнирани да одговараат на перформансите на оригиналната опрема и спецификациите, вклучувајќи тежина и броење на вајн за загарантирано вклопување. Power Stop EBR676 SCR Power Stop - предниот полу -обложена ротор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата