.

.

Списание за женски лидери „Ступел индустрии“ го покрива Грета Торнбург факти Феминизам Рамниот дизајн на wallидната уметност од Сангита Бачелет, 11 14

Списание за женски лидери „Ступел индустрии“ го покрива Грета Торнбург факти Феминизам Рамниот дизајн на wallидната

DEN 785.28

Количината на стоката
Това е достапна

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурална wallидна уметност“. Ние започнуваме со литограф на ГИКЕЕ, монтиран на дрво, и го завршиме со завршница на мозочен удар со текстура. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : рамка од 11 x 1,5 x 14 инчи. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од жито од дрво од 1,5 инчи, за да додадеме длабочина и димензија . Подготвени за виси - Не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн од Сангита Бачелет.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата