.

.

Двогледи на луциден преглед на Барска

Двогледи на луциден преглед на Барска

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Двогледи на Barska Lucid View 16x32 се совршен спој на функционалност и удобна преносливост. Овие двогледи нудат зголемување од 16x и остар фокус каде и да одите. Повеќенаменските функции на овие лесни двогледи значат дека можат да се користат во одличното отворено за да се подели поблизу на дивиот свет или кога гледате спортски настани. Вклучениот случај за носење, каишот на вратот и леќата на леќата го прават едноставно да се грижите за овие двогледи на Барска каде и да сте тргнале, или во затворено или надвор. Целосно обложената оптика обезбедува висок контраст и светли слики. Стилски дизајниран со сребрен тон гумен оклоп за цврст, безбеден и не-лизгачки зафат, овие двогледи 16x32 се издржливи и прилагодливи. Компактниот дизајн на овие лесни двогледи значи дека тие ќе се вклопат во кој било багаж и ќе бидат лесни за употреба без разлика каде одите. Доживотна гаранција обезбедува долговечност на оптиката во овие двогледи на Барска. Барска 16x32 Луциден преглед на двогледи : Зголемување : 16x. Објективни леќи : 32мм. Систем за призма : Покрив. ПРИСМ ОБИД : целосно обложена. Систем на фокус : Центар. Поле на гледање @1000yds/метри : 188/63. Олеснување на очите : 10мм. Излез ученик : 2мм. Затворен фокус (ft/m) : 21/7. Вклучени додатоци : Носење кутија, Neckstrap и ткаенина на леќи. Ограничена гаранција за живот. Модел# AB10114.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата