.

.

Rockville RAM15BT 15 Полнење со напојување 800W PA, микс, Bluetooth

Rockville RAM15BT 15 Полнење со напојување 800W PA, микс, Bluetooth

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Пакетот вклучува : r. r. Rockville RAM15 BT 15 "Полнење со напојување 800 W PA SONINK, 2 MICS, BLUETOOTH R. R. Видео на RAM15 BT : r. R. Систем што можете да го земете на кое било место! Сè-во-едно навистина значи? Звучник, засилувач, миксер од 2 канали, изедначувач на 5 опсези, вграден во USB и SD слотови, батерија за полнење, 2 безжични VHF Mics, вградени во r. Bluetooth. Ова е точно во сите во еден без ништо друго што е потребно за купување! r. преносни сите во еден систем. r. Водечка индустрија 12 V r. 9ah Батерија! Вклучува безжичен далечински управувач r. r. Вашиот комплетен систем за грабнување-и-па ПА r. Кога барате брзо решение за засилување на звукот, не сакате да. Бидете замаглени со еден куп кабли, штандови и дополнителна опрема за ПА. Роквил р. Преносен систем е системот што сакате да го имате при рака. Овој се-во-еден ПА има r. Сè што навистина треба да се чуе. Можете да ја вклучите вашата гитара или тастатура, r. па дури и вашиот MP3 плеер или извор на музика БТ и да бидете нагоре и да трчате веднаш. r. Што е уште повеќе, можете да ги поставите вашите звучници за да можат навистина да се слушнат дури и r. на далечина. Комплетирајте со два безжични микрофони и можност за пеење r. Заедно со вашата музика или да одржувате говори, оваа единица е задолжителна за кој било пат. воин. r. r. Забава надвор од решетката со електрична енергија од батеријата Сакате да излезете од претепаната патека и r. Рок каде нема моќност на наизменична струја? Како за џезирање на вашата следна забава во r. Парк? Вооружени со вградена батерија, Роквил Преносен ПА е изграден за да го погоди r. пат. r. r. Карактеристики : r. r. RAM15 BT : Засилен PRO Audio звучник со Bluetooth можност r. 15 "Засилен преносен PRO Audio звучник r. Оценки за напојување : r. 800 Watts Peak Power r. W/LCD дисплеј r. Вграден FM радио приемник r. Засилувач со висока моќност A/B r. Сино спарување на забите од надворешен извор на музика r. 5 Еквилајзер на опсегот r. Aux RCA линија во/RCA линија OUT OUT LINE OUT r. 1 MIC влез (XLR) r. 1 MIC влез (1/4 ") r. Безжична VHF MIC можност со 2 безжични VHF MICs вклучени r. Опсег на микрофон - 114 стапки. R. Вградена батерија 12 V-9 AH за преносливост r. Звучникот може да игра 4-8 часа по полнење во зависност од нивото на волумен r. Опционална надворешна врска со батеријата за продолжено време на игра r. Влез на напојување со наизменична струја со вграден полнач за батерии r. Вградени тркала и рачки за носење за лесен транспорт r. 80oz Структура на магнет мотор r. 4 Ohm 2 "KSV Goess Coil со голема моќност r. 34mm, 8 ом титаниум дијафрагма твитер r. Единица тежина 49 bs r. Звучник со можност за Bluetooth. 15 "Засилен преносен PRO аудио звучник. Оценки за напојување : . Приемник. Засилувач со висока моќност A/B. Вклучена е безжична VHF MIC можност со 2 безжични VHF MIC. Опсег на микрофон-114 стапки . Вградена батерија 12 V-9 AH за преносливост. Звучникот може да игра 4-8 часа по полнење во зависност од нивото на волумен. Опционална надворешна врска со батеријата за продолжено време на игра. Влез на напојување со наизменична струја со вграден полнач за батерии. Вградени тркала и рачки за носење за лесен транспорт. 80oz Структура на моторниот магнет. 4 ом 2 "ksv гласовен калем со голема моќност. 34мм, 8 ом титаниум дијафрагма твитер. 2 безжични микрофони. 2 држачи за микрофон. Изградена во батерија што може да се полни. Далечински управувач. 2 батерии. кабел за напојување. Прирачник за сопственик и гарантна картичка.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата