.

.

Детско место за момчиња, графички кратки ракави Рашгуард, големини 4-16

Детско место за момчиња, графички кратки ракави Рашгуард, големини 4-16

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Сурфањето со кратки ракави на детските момчиња, Марле Рашгард е совршен за одмори и време на сонце. Врвот на Рашгард е врат на екипажот и има спротивставени ракави на Раглан. Со цел да го задржи вашето дете заштитено, рашгардот е UPF 50+ (највисоко можно разидување) што ги штити и блокира 98% од штетните зраци! Доаѓа во големини 4-16. Направено од 91% рециклиран полиестер дрес/9% спандекс. UPF 50+ (највисок можен рејтинг) блокира 98% од штетните зраци!. АВЕД МАРЛ. Вратот на екипажот. Ставете го спортското лого на полите. Увезени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата