.

.

Хајлгор Стоун Медиа камин Традиционално темно еспресо

Хајлгор Стоун Медиа камин Традиционално темно еспресо

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Каменот „Хилстон Стоун Медиа“, традиционално, темно еспресо : Додадете ја благодатта и шармот што го заслужува вашиот простор со ова електрично камин. Зачудувачки, графит сиво чеша граничи со пријатно огнено оружје, додека со внимателно изработена дрвена мантија во длабока еспресо завршница се затвора во традиционален стил. Еден ентериер со огнено оружје од тули со животен пламен и глисери осветлува реален изглед на камин, со или без топлина. Скриеното складирање на медиуми обезбедува место за складирање на електроника, далечински управувачи или книги. Дизајнирано како забавна конзола, ова faux камин е убаво удобен под телевизорот поставен на wallид. Пријатно до ладен стил кога ќе го поставите овој електричен центар за медиуми во вашата дневна соба или домашна канцеларија. Овој камин на медиумскиот центар не функционира како ТВ -штанд. Не ставајте телевизија на мантил. Карактеристики : ? Автентичен камен фурнир медиуми камин? Дополнителна топлина за пријатно чувство? Долг живот, енергетски ефикасни LED светилки? Скриено складирање на медиуми w/ контрола на кабелот? Опкружувањето на тенок, вистински фурнир ќе варира? Дневна соба, трпезарија или отворен простор за живеење на концепт? Традиционален стил? Темно еспресо и графит сив чеша? Севкупно : 48 "W x 14.5" D x 49,5 "H? ги прилагодува термостатот, тајмерот, логовите и пламените одделно со леснотија? Безбеден, саморегулирачки грејач се исклучува кога посакуваната температура е исполнета? Погодно се приклучува во стандардниот wallиден излез со 6 'кабел? Стаклото останува кул на допир? Користете без грејач за годината Зачувување на кругот? Firebox Front : 23 "W x 20" H? Оценки за температурата : 62-82 степени на интервали од 4 степени? Греење/моќност : 120 V/60 Hz, 1500 W, 12,5 засилувачи, 4700 BTUS? Батерии : 1 CR2025, вклучено? Усогласеност? Усогласеност : CSA, Prop 65? Prop 65 : Lead? Mantel : 48 "W x 14.5" D X 49.5 "H x .5" Thk? Медиумска полица : 35,75 "W x 11" D x 8.5 "H? Отворање на полицата за медиуми : 33,75 "W x 11" D x 7.5 "H? Опкружувачки : 5.25" W x 30 "H? Base Type : Solid Hearth? Hearth : 46,75" W x 14 "D x 6.5" H? Приближно. Тежина : 110? Поддржува до : 30 lb. (Мантел), 30 lb. (полица за медиуми)? Материјали : Инженерско дрво, топола, фурнир од махагони, фурнир за чеша? Дефект на материјали : Мантел : 15мм МДФ, топола, махагони фурнир; Складирање : 15мм МДФ, фурнир од махагони; Рамка : 15мм МДФ, 3мм МДФ, топола, махагони фурнир; Опкружувачки : 15мм МДФ, фурнир за чеша? Материјали со огнено оружје : Метал, смола, стакло? Усогласеност : Carb фаза 2, CPC/CPSIA, CSA, Prop 65? Prop 65 : Грижа за олово : прашина со мека, сува крпа. Чиста стакло со средство за чистење стакло.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата