.

.

Ennенифер Сотл Тејлор „Божиќни овци“ платно уметност

Ennенифер Сотл Тејлор „Божиќни овци“ платно уметност

DEN 1439.84

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : ennенифер Сотл Тејлорсубјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно Арта ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на овци со капи на Дедо Мраз. Истакнати бои : бела, сива, тен, црвена ennенифер е визионерски импресионистички сликар на нафта. Таа слика главно од животот со густи живи удари, создавајќи чувство на енергија. Таа патува низ целата земја и Европа на сликање на пејзажи, градски предели и сè уште животи, фаќајќи моменти на време што откриваат приказна или емоција за неа. Нејзините бои се живописни и свежи, многумина со импасто текстура. Таа користи широка четка и нож за 80 проценти од сликарството, а потоа го освежува со додавање на хармонични бои и режија апстрактни удари. Нејзината работа е опишана како текстурирана и магична. Нејзината неодамнешна работа, креирана додека беше во престој во Франција, доби известување од импресионистичкото друштво, списанието „Плеин ер“ и е избран, избран од уредникот, да биде на предната корица на ликовната уметност, март 2018 година. Неодамнешен напис беше напишано за неа во списанието „Југозападен уметност“, за 11 жени да гледаат. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Ennенифер Сотл Тејлор „Божиќни овци“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата