.

.

Трговска марка ликовна уметност „гроздобер поштенски картон“ платно уметност од Марце Дугар

Трговска марка ликовна уметност „гроздобер поштенски картон“ платно уметност од Марце Дугар

DEN 958.40

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Марце Дуггарсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марце Дугар „Гроздобер поштенски картон“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата