.

.

Трговска марка ликовна уметност „Високо пустинско небо II“ платно уметност од Силвија Василева

Трговска марка ликовна уметност „Високо пустинско небо II“ платно уметност од Силвија Василева

DEN 2601.60

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Силвија Василевасубјект : Пејзаж-апестит : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има модерен апстракт на пустинско небо со облаци. Истакнати бои : тен, бело, кафеаво, портокалово, сиво портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. модерен апстракт на пустинско небо со облаци.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата