.

.

Трговска марка ликовна уметност „Кошница топка I“ платно уметност од студиото МекНил

Трговска марка ликовна уметност „Кошница топка I“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 1530.08

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Студијата Macneil Studio Subject : Sports Style : Modern & Modern и Modernural Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има кошаркар кој пука топката во текот на неговата конкуренција. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Кошница топка“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата